اخبار برنج

طی دو سال آینده در تولید برنج خودکفا می شویم

خودکفایی در تولید برنج تا دو سال آینده

همواره یکی از دغدغه ها و موضوعات داغ درون کشور موضوع خودکفایی در کالاهای اساسی به خصوص برنج است. بیشتر برنج کشور در سه استان شمالی تولید میشوند و میتوان گفت حدو ۸۰ درصد برنج کشور را میتوان از طریق تولید داخلی تهیه کرد اما برای مابقی آن باید از کشور های هند و پاکستان و …. برنج وارد شود که هزینه بسیار بالایی را برای کشور ایجاد میکند. موضوع خودکفایی در کالاهای اساسی بارها توسط مقام معظم رهبری عنوان شده است.

سرهنگ حسین توشه ، جانشین فرمانده سپاه استان گیلان نیز در این باره در گفت و گویی اذعان داشت که در حوزه برنج طی دو سال آینده به خودکفایی خواهیم رسید. وی همچنین اشاره کرد که رزمندگان گیلانی در ۸ سال دفاع مقدس شجاعانه از مرز های کشور حراست کردند و سرداران شهیدی همچون املاکی ها و خوش سیرت ها را تقدیم انقلاب کردند.

وی همچنین درباره نقش و ماموریت سپاه در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد که با تکیه برعلوم بومی و تجربه میتوان به خودکفایی رسید. این برنامه سه ساله که ۱ سال آن با تجربه موفق افزایش ۲۵ درصدی تولید برنج و کاهش ۸۰ درصدی ضایعات گذشته است میتواند کشور را طی دو سال آینده در این زمینه خودکفا کند.

وی در انتها نیز افزود استان های گیلان و مازندران و گلستان به واسطه کمبود آب در کشور انتخاب شده اند و ۳۰۰ روستا و ۶ هزار کشاورز برای پیشبرد این هدف انتخاب شده اند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن