اخبار برنج

ربات ژاپنی پاکسازی مزارع برنج

علف های هرز و آفات همیشه یکی از بزرگ ترین مشکلات کشاورزان در هنگام کاشت و نگهداری از برنج بوده است. قرن ها هم کشاورزانی در آسیا از اردک ها به جای استفاده از آفت کش ها استفاده میکردند و در مزارع خود پرورش میدادند. اکنون رباتی طراحی شده است که کار این اردک ها را انجام داده و میتواند تا حدودی نیاز کشاورزان به آفت کش ها را کم کند.

ربات ژاپنی پاکسازی مزارع اردک

اردک هایی که در قرن های پیش استفاده میشدند به آنها aigamo میگفتند ، شاید به همین علت است که این ربات را نیز به همین نام میخوانند.شیوه کار این ربات به این صورت است که با حرکت در شالیزار و بهم زدن آب مانع از رشد آفات و علف های هرز میشود(دقیقا کاری که اردک ها انجام میدهند)

این ربات توسط یک مهندس ژاپنی که برای خودرو سازی نیسان کار میکرد ساخته شده است و در حال آزمایش این ربات در شمال شرق ژاپن است و هنوز برنامه ای برای تجاری سازی آن وجود ندارد ولی میتواند صنعت کشاورزی را دچار تغییری اساسی کند.

ربات ژاپنی پاکسازی مزارع اردک

وزن این ربات حدود ۱٫۵ کیلوگرم است و اندازه آن نیز مانند یک ربات جاروبرقی است. دو پدال در زیر این ربات وجود دارند که برای حرکت درنظرگرفته شده اند و با بر هم زدن آب مانع از رشد علف های هرز میشوند.

ربات پاکسازی مزارع  aigamo  دارای وایفای ، باطری ، قابلیت استفاده از نیروی خورشیدی و gps  است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن