مقالات برنج

درباره بوجاری برنج بیشتر بدانید

در گذشته دسته بندی برنج ها زیاد اهمیت نداشت و ممکن بود برنج های سالم و شکسته را دریک ظرف پخته و مصرف کنند اما رفته رفته اقدام به دسته بندی برنج ها به شکسته و سالم کردند که باز هم امکان وجود ناخالصی در آن وجود داشت اما امروزه با وجود دستگاه های دقیق بوجاری و الک کردن ، برنج نهایی بسیار یک دست خواهد بود.

برنج بوجاری چیست؟

بوجاری چیست؟

بوجاری به عملیاتی گفته میشود که ناخالصی ها جداشده و محصولات غربال و درجه بندی میشوند. این کار در انواع محصولات مانند برنج ، گندم و جو و … انجام میشود و اکنون تبدیل به یک صنعت جداگانه شده است.

از مزایای این روش میتوان به یک دست شدن برنج و بازار پسند تر شدن آن اشاره کرد . حتی در برخی از موارد قیمت برنج به این خاطر افزایش خواهد یافت.

در گذشته این عمل به وسیله دست و بسیار کند انجام میشد اما امروزه با روی کار آمدن دستگاه های جدید ، این عملیات به سرعت انجام میشود.

دستگاه بوجاری برنج

از این دستگاه به منظور جداسازی برنج های شکسته از برنج سالم استفاده میشود . این دستگاه دارای مراحل زیر است.

برنج ورودی به دستگاه بر روی طبقات و صفحه های الک پخش میشود و با توجه به اندازه حفره های الک و حرکت گردشی آن این برنج ها بر اساس اندازه از حفره ها رد میشود. به این ترتیب این برنج ۴ بار الک شده و بر اساس اندازه به چهار نوع برنج تقسیم بندی میشود (برنج سالم ، برنج لاشه ، برنج نیم دانه ریز و درشت)

این دستگاه ها دارای انواع مختلف هستند اما میتوان گفت تمام آنها دارای یک وجه مشترک و تقسیم بندی و پاکسازی ناخالصی ها هستند.

در بسیاری از کارخانه های شمال کشور از این دستگاه استفاده میشود که اکنون به دلیل ورودی دستگاه های سورتینگ جدید که عملیات را به صورت کامپیوتری انجام میدهند در حال جایگزینی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن