اخبار برنج

جزئیات گرانفروشی برنج در فروشگاه شهروند

در چند روز اخیر خبری در رسانه ها مبنی بر فروش برنج پاکستانی و خارجی با قیمت برنج های باکیفیت داخلی منتشر شده است که در ادامه جزئیات این خبر را برای شما بازگو خواهیم کرد.

گشت مداخلات ویژه سازمان تعزیرات به همراه جمع همراه با حضور مدیر کل نظارت و هماهنگی گشت های تعزیرات و رئیس گشت های تعزیرات و بازرسان سازمان صمت استان تهران ، اتاق اصناف و تحادیه بنکدارن و نیروی انتظامی به یک فروشگاه شهروند در نزدیک میدان آرژانتین رفته و بازرسی کردند. در این فروشگاه بیش از ۶۰ تن( به گفته برخی رسانه ها ۹۰ تن) برنج مخلوط مشاهده شد که مدیران این فروشگاه برای ارائه توضیحات درباره این موضوع به تعزیرات احضار شدند.

تخلف در فروش برنج با قیمت بالا در فروشگاه شهروند

در این بررسی ها مشخص شد دو برند برنج هاشمی کریمی و برنج چابهار برنج مخلوط را که ۷۰ درصد برنج خارجی و پاکستانی و ۳۰ درصد برنج بی کیفیت داخلی بود را مخلوط کرده و با قیمت ۲۸۵۰۰ تومان به فروش میرساندند.

لازم به ذکر است که اولین جلسه رسیدگی به این پرونده امروز برگزار شد

با هماهنگی های به عمل آمده مرکز اصلی فروش این برنج در استان مازندران قرار داشت که با هماهنگی مدیر کل استان مازندران تیم گشت به این کارخانه اعزام شد وبرنج های باقی مانده که حدود ۳۰ تن بودند را نمونه برداری و توقیف کردند و نمونه ها به آزمایشگاه ارسال شد

با هماهنگی مقام قضایی و موافقت مدیر عامل فروشگاه شهروند کلیه موجودی انبار این فروشگاه به میزان ۶۰ تن با قیمت هر کیلو ۱۰ هزار تومان در کیسه های ۱۰ کیلویی به قیمت ۱۰۰ هزا تومان به فروش رسید و این دستور توزیع به کلیه شعب این فروشگاه نیز ارسال شد.

بروز رسانی ۳ خرداد ۹۸


اظهارات مسعود سریع القلم مدیر عامل فروشگاه زنجیره ای شهروند در روز پنجشنبه ودر جمع خبرنگاران

وی در این جلسه اشاره کرد که برنج هایی که این فروشگاه از تامین کننده خود خریداری میکند در ۲ پارت وارد فروشگاه شد و لازم به ذکر است که حدود ۱۱ سال است که از همین تامین کننده برنج های خود را تامین میکنند. پارت اول رنج بعد از کنترل کیفیت وارد فروشگاه شده و در حال فروش بود اما برنج های پارت دوم به گفته مدیر کنترل فروشگاه کیفیت لازم را نداشت و باید از فروشگاه جمع آوری میشد. ثبت اطلاعات در سامانه ها زمان بر بوده و جمع آوری این برنج ها تا ۳۱ اردیبهشت طول کشید و فقط در دو فروشگاه باقی ماند که مامورین تعزیرات این برنج ها را بررسی و پرونده قضایی تشکیل دادند

وی در باره قیمت این برنج ها نیز گفت: قیمت خرید این برنج ها ۲۱۷۰۰ بوده که در فروشگاه با قیمت ۲۳۵۰۰ به فروش میرسید اما موضوعی که در رسانه ها پخش شد قیمت ۲۸۵۰۰ مربوط به برنج نوع دیگری است که در فروشگاه به فروش میرسد

وی اشاره کرد حدود ۲۰۰ تن برنج از این تامین کننده خریداری شده است که ۱۱۴ تن آن به فروش رسیده است و مابقی در انبار ها به دستور قضایی نگهداری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن