اخبار برنج

مشکل تامین سوخت کشاورزان برنج کار مازندران

حسین نیاز آذری ، نماینده مجلس مردم بابل در باب مشکلات کشاورزان این شهر موارد زیر را عنوان کرد.

حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل در مجلس

 سیل اخیر در فروردین ماه ۹۸ باعث آسیب زیادی به خزانه و شالیزار های برنج این استان شده است . با توجه به محدودیت کاشت برنج به دو استان شمالی کشور در صورتی که دربرخی از شالیزار ها امکان کاشت برنج وجود نداشته باشد در ادامه با مشکل کمبود برنج مواجه خواهیم شد.

وی درباره ذخیره آب استان مازندران نیز اشاره کرد که فقط حدود ۱۰ درصد از آب های سطحی این استان ذخیره میشود و مابقی به دریا میریزد. باید با اصول تعدادی سد برای این منظور در این استان راه اندازی شود.

به دلیل کمبود آب در استان مازندران و عدم سد سازی و تنظیم آب برخی از کشاورزان نیاز آب خود را از طریق چاه های ۱۰ الی ۲۰ متری برطرف میکنند که برا تامین آب نیاز به پمپ های آبی است که با گازوئیل کار میکنند. به علت عدم هماهنگی بین وزارتخانه نفت و نیرو و ستاد مبارزه با مواد مخدر و … مردم برای دریافت این سهمیه گازوئیل با مشکل مواجه شدند. دلیلی که برای این مورد آورده میشود قاچاق سوخت است در صورتی که این شهرستان مازندران اصلا قاچاق سوخت ندارد

مشکل تامین سوخت برنج کاران شمالی

 برای شهرستان هایی که نیاز فصلی برای سوخت هایی مانند گازوئیل دارند باید ترتیبی اندیشیده شود تا به راحت ترین شکل این منابع در زمان کشاورزی در بین این افراد  تامین شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن