برنج ایرانی

برنج گوهر + قیمت

در سال ۱۳۹۱ بذر گوهر توسط موسسه تحقیقات برنج استان گیلان معرفی شد که به گفته کارشناسان دارای مزیت های بسیاری است و با محصول زیادی که برداشت میشود میتوان گامی در جهت خودکفایی برنج برداشته شود. با وبسایت بانک اطلاعاتی برنج در معرفی این برنج همراه باشید.

معرفی برنج گوهر

این برنج از انواع دانه بلند است و دارای دوره کاشت حدود ۱۲۸ تا ۱۳۳ روز است . عملکرد این برنج در هر هکتار ۷ الی ۸ تن است که در مقایسه با برنج های محلی حدود دو برابر خواهد بود. از ویژگی های مهم این برنج مقاومت در برابر ورس و خوابیدگی برنج است.از لحاظ طعم و همچنین ماندگاری مانند برنج محلی معرفی شده است.

این برنج به دلیل این که توسط موسسه تحقیقات برنج استان گیلان معرفی شده است بیشتر در همین بخش نیز کاشته میشود.

برنج گوهر + قیمت

در سال بعد از معرفی برنج گوهر ، این برنج در سطح وسیعی از شالیزار های استان گیلان کشت شد اما به گفته برخی از کشاورزان این برنج دارای ویژگی های ارائه شده نیست و به دلیل نیاز به مراقبت بسیار زیاد محصولی کمتر دریافت کردند و نیز بازار پسندی مناسبی نیز ندارد. همین موارد باعث شده است که کشاورزان ، دیگر این برنج را در شالیزار های خود کشت نکنند.

در صورتی که تجربه ای از کاشت یا مصرف این برنج دارید میتوانید از طریق بخش نظرات برای ما ارسال کرده تا با نام خود در سایت منتشر شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. من کشت کردم بسیار عالی بود چهار سال تو انبار نگهداری کردم هیچ مشکلی پیدا نکرد اگر هاشمی بود نابود شده بود پخت شم عالیه سفید دانه بلند مجلسی تنها عیبش دیرس بودنشه اگه نبود همه میکاشتن

  2. ما کشت کردیم عالی بود،هر هکتار ده تن به بالا محصول داد،
    پختش هم عالی و مثل بقیه برنج ها بود، به نظر من برنج هایی که تو ایران کاشت میشه تفاوتی در طعم و بو ندارند،الکی اسم گذاشتن روشون،
    فقط چمپا بوی خوبی نسبت به بقیه داره…عالیه برکت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن