مقالات برنج

روش های پخت برنج قهوه ای

برنج قهوه ای از جمله غلات سبوس دار محسوب میشود و نحوه تهیه آن به این صورت است که فقط پوسته بیرونی آن را جداکرده و سبوس بر روی دانه برنج قرار دارد. شیوه های مختلفی برای پختن برنج قهوه ای وجود دارد که اگر به سایت های مختلف مراجعه کنید ممکن است هرکدام شیوه ای خاص را به شما پیشنهاد بدهند . در این مطلب این روش های مختلف را به صورت کلی برای شما بررسی خواهیم کرد.

بهترین روش پخت برنج قهوه ای

نکات قبل از پخت برنج قهوه ای

در مطلب شستن برنج به این مورد که حتما برنج ها را قبل از پختن به صورت کامل بشویید اشاره کردیم. این کار میتواند اضافات برنج را همچنین آفات سطحی آن را جدا کند. بعد از این مرحله بهتر است برنج را خیسانده و سپس اقدام به پختن آن کنید. مدت زمان پیشنهادی ما از ۳۰ دقیقه تا چندین ساعت است. این کار میتواند باعث ری دادن بیشتر برنج و همچنین کاهش آرسنیک موجود در آن میشود.

انواع روش های پخت برنج قهوه ای

این برنج میتواند در روی اجاق گاز ، فر ،پلوپز و ماکروفر پخته شود .

پخت برنج قهوه ای در فر

برای این کار یک پیمانه برنج قهوه ای به همراه ۲ لیوان آب و یک قاشق کره و نمک به مقدار لازم را به هم زده روی آن را فویل پوشانده و در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد و در طبقه وسط قرار داده وبعد از یک ساعت برنج شما آماده خواهد بود

پخت برنج در ماکروفر

یک پیمانه برنج را به همراه ۳ لیوان آب ، یک قاشق روغن و نمک به مقدار لازم در ماکروفر بدون درب به مدت ۱۰ دقیقه  قرار داده و سپس درب برنج ظرف را گذاشته و ۳۰ دقیقه با قدرت کمتر در ماکروفر قرار دهید و سپس برنج را سرو کنید

پختن برنج در پلوپز

یک پیمانه برنج به همراه ۳ لیوان آب و نمک به مقدار لازم به مدت ۴۵ دقیقه در پلوپز قرار دهید

بهترین روش پخت برنج قهوه ای

پخت برنج بر روی اجاق گاز

این روش یکی از محبوب ترین روش های پخت برنج است. برای این کار روش های مختلف را عنوان کرده اند.

  1. پخت ساده: یک پیمانه برنج را به همراه ۲ پیمانه آب و نمک به مدت ۲۰ دقیقه بر روی اجاق گاز قرار داده تا برنج بجوشد. بعد از پختن برنج و کم شدن آب آن ، شعله را کم کرده و درب ظرف را قرار دهید تا به مدت ۱۵ دقیقه برنج بپزد.
  2. پخت به شیوه آبکش کردن : مقدار زیادی آب را به همراه نمک بجوشانید و برنج قهوه ای را به آن اضافه کرده و بعد از حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به وسیله آبکش برنج را جداکرده و در ظرف بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه دیگر برنج بپزد
  3. تفت دادن برنج قهوه ای: در این روش ابتدا برنج را به همراه روغن زیتون یا افزودنی های دیگر تفت داده تا عطر برنج مشخص شود. سپس دو پیمانه آب به آن اضافه کرده میگذاریم بپزد.

همه این روش ها نهایتا باعث ایجاد برنج قهوه ای بسیار معطر و خوش طعم خواهد شد. بعد از پخت ، درب ظرف را به مدت ۱۵ دقیقه قرار داده و اجازه دهید تا سرد شود. این کار باعث خوش طعم تر شدن برنج میشود.

لازم به ذکر است که در هنگام پخت به موارد زیر دقت کنید.

  1. مدت زمان پخت برنج قهوه ای حدود ۱ ساعت است
  2. به پیمانه ها دقت کنید! یک پیمانه برنج به همراه ۲ پیمانه آب
  3. اجازه دهید تا برنج در مدت زمان اعلام شده بپزد و در حین پخت درب ظرف را برندارید
  4. ظرف مناسب این کار را انتخاب کنید. برنج قهوه ای حدود ۲ الی ۳ برابر ری میدهد به همین خاطر ظرف کوچک انتخاب نکنید.
  5. ۱۵ دقیقه نهایی برنج  برای پخت برنج را فراموش نکنید

کلیه مطالب مربوط به برنج قهوه ای در زیر برای شما لیست شده است:

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن