برنج ایرانیمقالات برنج

برنج لاشه چیست؟ + قیمت

برنج ها به صورت کلی دارای دسته بندی هایی هستند که شامل تمام انواع برنج خواهد بود. یکی از این دسته بندی ها ، برنج سالم  یا دانه ، برنج نیم دانه و برنج لاشه یا سرلاشه است. در این مطلب از سایت بانک اطلاعاتی برنج به سراغ برنج لاشه یا سرلاشه امده ایم . با ما همراه باشید.

برنج لاشه چیست؟

این اصطلاح در گویش های محلی مورد استفاده قرار میگیرد و اما اکنون به عنوان یکی از اصطلاحات بازار برنج شناخته میشود. به صورت کلی به برنجی که از برنج نیم دانه بزرگ تر و از برنج سالم کوچک تر باشد برنج لاشه گفته میشود. این برنج شکسته در طی مراحل بوجاری کردن جداسازی میشود و دارای کیفیت مناسبی است.

برنج لاشه چگونه به وجود می آید؟

قبل از بررسی این که برنج لاشه چگونه به وجود می آید لازم است موارد شکسته شدن برنج را برای شما شرح دهیم. برنج در دوصورت میشکند:

  • داری نوع ضعیفی است
  • از دستگاه های غیر استاندارد در کارخانه استفاده شده است.

برخی از برنج ها دارای دانه های ضعیفی هستند و به علت افات و یا بذر ضعیف در هنگام درو کردن از شالیزار میشکند و بعد تحویل کارخانه داده میشود.

اما برخی دیگر در کارخانه در مراحل پوست کندن و سفید کردن و خشک کردن توسط دستگاه میشکند. البته در این عملیات به صورت معمول شکستن ۲۰ درصد برنج عادی است ولی درصورت بیشتر شدن این مقدار، باید به دستگاه های مورد استفاده و یا حتی اپراتوری که این دستگاه ها را مدیریت میکند شک کرد.

در آخرین مرحله برنج های شکسته از دانه های سالم جدا شده و وارد بخش الک کردن و غربال میشوند. در این قسمت برنج های درشت تر که دارای متوسط اندازه دو سوم برنج کامل هستند در کیسه ای جداگانه ریخته میشود و به عنوان لاشه یا سرلاشه فروخته میشود.

برنج لاشه یا سرلاشه + قیمت

ویژگی های برنج لاشه

  • این برنج از لحاظ طعم و عطر دقیقا همانند برنج سالم است و فقط از لحاظ ظاهری شکسته تر است
  • این برنج مناسب برای مصارف در خانه و خانوادگی و غیر رسمی است
  • این برنج دارای قیمت مناسب تری از برنج سالم است
  • به گفته برخی از کارشناسان داری هضم راحت تری نیز است
  • این برنج مناسب افرادی است که توان خرید برنج سالم را ندارند و هم نمیخواهند از برنج های خارجی موجود در بازر استفاده کنند.
  • برای استفاده در انواع دسر ها و آش ها میتوان از این برنج استفاده کرد

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم این دسته بندی منحصر به برنج خاصی نمی باشد و حتی برنج های پرمحصول که دارای کیفیت پایین تری نیز هستند را هم شامل میشود. البته شکسته این برنج ها معمولا کم غربال و الک میشود و یا ممکن است به عنوان آرد برنج مورد استفاده قرار بگیرند.

از مهم ترین برنج هایی که افراد به دنبال لاشه یا سرلاشه آن هستند و بسیار محبوب اند میتوان به برنج هاشمی ، برنج علی کاظمی و برنج طارم اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن