برنج ایرانی

برنج نعمت + قیمت

با توجه به محدودیت کاشت برنج فقط به دو استان شمالی کشور ، مقدار برنج تولیدی داخل بسیار کاهش خواهد یافت و این دو استان نیز توان تامین کل برنج کشور در طول سال را ندارند. در این دو استان اغلب کشاورزان سنتی با وسائل قدیمی و همچنین بذر های اصلاح نشده اقدام به کاشت برنج میکنند که نتیجه آن حدود متوسط ۲ تن درهر هکتار است که مقدار بسیار کمی است. مرکز تحقیقات برنج کشور به صورت دوره ای برنج های اصلاح شده با کیفیت را به کشاورزان معرفی میکند که به دلیل اصلاح های نژادی که بر روی این برنج ها اتفاق افتاده است دارای محصول دهی بسیار بالایی هستند و به اصطلاح به این برنج ها برنج پرمحصول نیز گفته میشود.

ما در این وبسایت انواع برنج های ایرانی و خارجی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مطلب به سراغ یکی از برنج های پرمحصول قدیمی رفته ایم که دارای کیفیت مناسب نیز است. با ما در معرفی برنج نعمت همراه باشید.

برنج نعمت + قیمت

برنج نعمت چیست؟

برنج نعمت یکی از برنج های پرمحصول است که از تلاقی برنج طارم حسن سرایی و آمل ۳ به وجود آمده است. تحقیقات بر روی این برنج از سال ۱۳۶۴ آغاز شد و در سال ۱۳۷۲ تحقیقات تکمیلی انجام و در ۱۳۷۴ به کشاورزان با نام نعمت معرفی شد.

ویژگی های خاص این برنج باعث محبوبیت آن نزد کشاورزان شد. در ادامه به بررسی ویژگی های این برنج میپردازیم.

از مهم ترین ویژگی های این برنج میتوان به محصول دهی حدود ۷٫۵ الی ۸ تن در هر هکتار اشاره کرد.

طول دانه خام این برنج ۸٫۱۵ میلیمتر و عرض آن ۱٫۷۸ میلیمتر است. پس از پخته شدن نیز طول آن به ۱۱٫۶۹ میلیمتر افزایش خواهد یافت که مقدار مناسبی است.

رنگ این برنج سفید شفاف و شیشه ای است و در برابر کرم ساقه خوار مقاومت دارد

در صورتی که اطلاعاتی درباره این برنج دارید میتوانید از طریق بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن