اخبار برنج

عدم نیاز به واردات برنج تا سه سال آینده

واردات برنج موضوع جدیدی نیست ، بحثی است که سالهاست درباره آن توضیحاتی ارائه میشود و به دلایل مختلف اقدام به واردات برنج به کشور میکنند که این میتواند ضربه ای مهلک به کشاورزان وارد آورد.

نظر جعفر زاده ایمن آبادی درباره واردات برنج

جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات  در مجلس توضیحاتی را درباره واردات برنج داد:

وی توضیحات خود را درباره واردات برنج با این موضوع که تا سه سال آینده نیاز به واردات برنج وجود ندارد آغاز کرد. با برنج های وارداتی گذشته و همچنین ذخیره برنج کشاورزان ، این برنج میتواند نیاز کشور را به مدت ۳ سال برطرف کند و به همین دلیل وی از دولت خواست تا واردات برنج را متوقف کند.

وی همچنین درباره واردات در فصل برداشت نیز اشاره کرد که دولت به خاطر کسری برنج اقدام به واردات این کالای اساسی میکند که با تحقیقاتی که صورت گرفت اثبات شد که تولید داخل میتواند نیاز کلی کشور را برطرف کند. بارش باران و کاشت برنج در استان هایی غیر از دو استان شمالی کشور باعث تولید بیشتر برنج شده است.

برنج های وارداتی چه میشود؟

به گفته برخی ، دولت به دلیل پیشبینی تشدید تحریم ها اقدام به واردات این محصول میکند اما نهایتا این برنج ها به بازار تزریق نمیشوند. دلیل این امر را میتوان سود افراد پشت پرده دانست.

واردات برنج در فصل برداشت

یکی از عواملی که باعث از بین رفتن اشتیاق کشاورزان برای کاشت برنج میشود واردات این محصول در فصل برداشت است. به هنگامی که کشاورز در انتظار برداشت محصول است سود کمی را انتظار دارد واردات برنج میتواند ضربه ای مهلک به این قشر زحمتکش وارد کند.

وی همچنین از دیگر عوامل افزایش قیمت این محصول را گران تمام شدن تولید برنج برای کشاورز دانست که با مکانیزه کردن شیوه برداشت و کاشت برنج این معضل را تا حدودی رفع کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن