مقالات برنج

برنج مصنوعی و پلاستیکی

حتما شما هم نام برنج پلاستیکی را شنیده اید. در چند سال پیش شاهد کلیپی مبنی بر ورود برنج های پلاستیکی از چین بودیم نحوه تولید این برنج ها به این گونه است که ترکیب نشاسته با پلاستیک باعث ایجاد این برنج خواهد شد. این برنج به گونه ای معروف شد که در سطح جهان نیز پخش شد و عده ای تصور کردند که این برنج به ایران نیز وارد شده است.  در این مطلب درباره این برنج توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. با بانک اطلاعاتی برنج همراه باشید.

این برنج های مصنوعی از نشاسته سیب زمینی و پلاستیک ایجاد شده که در نهایت رایحه برنج به آن اضافه خواهد شد. این برنج ها حاوی میزان کمی پلاستیک هستند که بسیار برای بدن نیز مضر خواهند بود و مصرف آن ها باعث ایجاد مشکلات گوارشی و سرطان میشود.

۵ کشور تولید کننده برنج در دنیا شامل چین ( ۲۰۴ هزار میلیون تن) ، هند (۱۵۳ هزار میلیون تن) ، اندونزی (۶۹ هزار میلیون تن) ، ویتنام (۴۴ هزار میلیون تن) و تایلند(۳۸  هزار میلیون تن) هستند که برنج مازاد برنج مصرفی خود به دنبال بازار هستند. در این شرایط تولید برنج پلاستیکی توسط چین عجیب به نظر خواهد رسید. در ضمن تولید این برنج ها دارای هزینه ای بسیار بالاست که مطمئنا در این بازار به صرفه نخواهد بود.

برنج پلاستیکی و مصنوعی

ما در اینجا به برخی از ویژگی های برنج سالم اشاره خواهیم کرد که برای تشخیص از نوع غیر سالم آن مفید خواهد بود. در این مطلب ویژگی برنج های ارگانیک (چه ایرانی و چه خارجی) را بررسی خواهیم کرد

  • برنج ارگانیک بعد از کوبیده و له شدن باید به صورت آرد شود اما برنج های پلاستیک دارای ناخالصی نیز خواهند بود.
  • برنج های ارگانیک نمیسوزند . اگر برنج پلاستیکی را در مقابل شعله آتش قرار دهید به علت وجود ناخالصی آتش خواهند گرفت.
  • مطمئنا شما هم در برنج پخته اید. برنج های ارگانیک ته نشین خواهند شد و به زیر آب میروند اما برنج های مصنوعی به علت وجود پلاستیک روی آب معلق خواهند ماند.
  • برنج های ارگانیک در مقابل آفات و کپک مقاوم نیستند و درصورتی که درمکان های گرم و مرطوب قرار بگیرند کپک میزنند. برای انجام این تست میتوانید برنج را پخته و در محلی گرم قرار دهید بعد از دو روز این برنج کپک خواهد زد که نشان از سالم بودن آن است.
  • علاوه بر موارد بالا در صورتی که حتی چند بار هم برنج سالم خورده باشید متوجه متفاوت بودن برنج خواهید شد.  لازم به ذکر است که خانواده های ایرانی معمولا از سه وعده در طول روز یک وعده را برنج مصرف میکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن