اخبار برنج

ممنوعیت واردات برنج برداشته شد!

در سال های پیش به دلیل حمایت از کشاورزان به مدت ۲ الی ۳ ماه واردات برنج ممنوع شده تا کشاورزان امکان فروش محصولات خود را داشته باشند.

از جمله مشکلات کشاورزان در هنگام کاشت برنج که هزینه تولید این محصول را بالا خواهد برد مشکل آب و برنج های خارجی و هزینه های کشاورزی است . به همین خاطر طی ۲ الی ۳ ماه برای حمایت از کشاورزان واردات برنج را لغو کرده تا این قشر اقدام به فروش محصولات خود کنند.

ممنوعیت واردات برنج در سال 98 برداشته شد!

عضو ستاد تنظیم بازار در سال جاری به این مورد اشاره کرد که به خاطر حمایت از مصرف کنندگان این ممنوعیت برداشته میشود و واردات برنج در این ماه ها نیز ادامه میابد.

بعد از کاشت و برداشت برنج یکی از روش های تامین هزینه های کاشت فروش این محصول است که در صورتی که قیمت آن به دلیل افزایش واردات کاهش یابد به کشاورزان لطمه وارد خواهد شد و این قشر رغبت به کاشت برنج نخواهند کرد. در مطلب افزایش برنج به سود کشاورزان نبوده است به این مورد اشاره کردیم که این افزایش ناگهانی قیمت در هنگامی رخ داد که کشاورزان محصولات خود را فروخته بودند و اکنون با افزایش هزینه های مربوط به کاشت برنج مواجه هستند.

عضو ستاد تنظیم بازار در ادامه اظهار کرد این واردات به قشر تولید کننده برنج نیز لطمه ای وارد نخواهد کرد!

ابراهیمی اشاره کرد که همکنون به مقدار لازم در کشور برنج مورد نیاز وجود دارد و مشکلی در این زمینه ایجاد نخواهد شد. وی همچنین درباره مشکلات واردات برنج نیز اشاره کرد که مشکلات واردات و صادرات رفته رفته در حال حل شدن هستند.

بعد از افزایش برنج به بالای ۲۸ هزار تومان بسیاری از مصرف کنندگان در تامین این کالای اساسی دچار مشکل شدند .امید است که تامین این برنج باعث ایجاد قیمت متعادل در بازار شود و به کشاورزان نیز لطمه ای وارد نشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن