اخبار برنج

افزایش قیمت برنج به نفع کشاورزان نبوده است!

با افزایش بی رویه قیمت برنج و سایر اقلام پرکاربرد جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار گیلان آقای مصطفی سالاری در استانداری برگزار شد. در این جلسه موضوعات مختلفی درباره رفع موانع تولید بررسی شد که ما درباره موضوعاتی که مربوط به برنج است را بررسی خواهیم کرد.

مصطفی سالاری درباره برنج گفت افزایش قیمت به نع کشاورزان نبوده است

وی با اشاره به این که افزایش قیمت برنج بعد از فروش برنج توسط کشاورزان صورت گرفت که در این افزایش شالیکاران سودی نکردند و فقط عمده فروشان وهمچنین دلال ها سودهای کلانی بردند.

چندی پیش دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج کشور نیز به این موضوع اشاره کرده بود که بعد از سیلی که در فروردین ماه در کشور جاری شد. قیمت اقلامی مانند برنج روبه افزایش گذاشت و به دوبرابر قیمت رسید. در این زمان دلیلی برای بالا رفتن قیمت ها وجود نداشت. البته بارش بارانی که در فروردین ماه شاهد آن بودیم باعث پرشدن سد ها شده و اکنون استان هایی که ممنوعیت کشت برنج نیز دارند میتوانند اقدام به کاشت برنج نمایند.

علیزاده شایق درباره نقش کارخانه ها هم در این باره گفت. در سال های پیش کارخانه های برنج کوبی فقط اقدام به تبدیل شلتوک به برنج و کارمزد خود را دریافت میکردند اما در سال های اخیر شاهد این هستیم که این کارخانه ها خود اقدام به فروش محصولات میکنند. که میتواند باعث افزایش قیمت این محصول شود.

وی در پایان با توجه به این که ذخایر برنجی کشور تکمیل هستند گفت مشکل تامین برنج در سال اخیر را نخواهیم داشت و افزایش قیمت برنج منطقی نخواهد بود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن