مقالات برنج

روش صحیح نگهداری از برنج قهوه ای

برنج قهوه ای دارای قیمت نسبتا بالاتر از سایر برنج های سفید است و دلیل آن را هم میتوان خواص بالای آن دانست.بیشتر افراد اقدام به خرید برنج ها به صورت عمده میکنند. اما نگهداری از این برنج ها دارای مشکلات خاصی است. البته آفات و مشکلات نگهداری برنج سفید با برنج قهوه ای متفاوت است. نگهداری از برنج قهوه ای دارای مشکلات خاصی است که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت و راه های نگهداری آن را نیز برای شما بازگو خواهیم کرد.

نحوه نگهداری از برنج قهوه ای

چرا نگهداری از برنج قهوه ای سخت تر است؟

قبل از هرچیز به این مورد اشاره کنیم که برنج قهوه ای به برنجی گفته میشود که سبوس آن جدا نشده باشد. این برنج دارای مواد معدنی و فواید بسیار زیادی است که در مطلب جداگانه به بررسی آن خواهیم پرداخت.این سبوس برنج علاوه بر این که دارای فواید زیاد است باعث نگهداری دشوار آن شده است و عمر مفید برنج قهوه ای را بسیار کاهش میدهد. سبوس برنج دارای ویتامین B1 و B3 و منگنز و آهن و فسفر است

عمر مفید برنج قهوه ای

شاید تصور کنید که برنج ها دارای عمر زیادی هستند و فاسد نمیشوند اما این مورد در باره برنج قهوه ای صدق نمیکند. این برنج بسته به شرایط نگهداری ممکن است از ۳ ماه تا ۱۵ ماه سالم بمانند و بعد از این زمان فاسد خواهند شد و مصرف آن مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

برنج قهوه ای باید در مکانی خنک و بدون نور قرار بگیرد. در صورتی که این شرایط محیا نباشد برنج به زودی فاسد خواهد شد. در زیر درباره این شرایط و بهترین مکانهای نگهداری این محصول اشاره خواهیم کرد.

نحوه نگهداری برنج قهوه ای

ابتدا به شما پیشنهاد میدهیم که برنج مصرفی خود را رفته رف

هنگامی که برنج را در کیسه خریداری میکنید بهتر است به درون ظرف های مخصوص برنج ریخته (در مطلب بهترین ظرف برنج توضیحاتی را ارائه دادیم) نگهداری شود

ظرف ها مخصوص

محیط آشپزخانه میتواند درصورتی که دارای شرایط  خاص باشد میتواند در دمای اتاق نگهداری شود. این محیط باید تاریک باشد و در ظرف بدون درپوش نگهداری نشود

یخچال و فریزر

دمای یخچال سرد و تاریک نیز خواهد بود و مکانی مناسب برای برنج قهوه ای است البته جایی که برای این موضوع در نظر میگیرید باید در انتهای یخچال باشد باز و بسته کردن درب تغییری در دمای ظرف نشود.

درصورتی که فریزر شما دارای جای خالی است ، این قسمت بهترین فضاست. البته شما میتوانید این برنج ها را در دسته بندی های ۱۰۰ گرمی یا بسته به نیاز خود بسته بندی کنید تا هنگام برداشت برنج راحت تر باشید.

نحوه نگهداری از برنج قهوه ای

نگهداری از برنج قهوه ای پخته شده

معمولا برنج ها را نباید به مدت زیاد به صورت پخته شده نگهداری شود. این کار ممکن است باعث ایجاد مسمومیت غذایی شود. این برنج را میتوان در فریزر به مدت ۶ روز نگهداشت. البته در برخی از منابع به مدت زیاد تری اشاره شده است اما نگهداری چندین هفته آن باعث ایجاد مشکلاتی در برنج خواهد شد.

نشانه های فاسد شدن برنج قهوه ای

شناسایی برنج فاسد قهوه ای ساده است . برنج قهوه ای فاسد روغنی است و دارای بوی تندی است .از علائم فاسد شدن این برنج میتوان به بوی تند و تلخ و محرک بینی اشاره کرد.

کلیه مطالب مربوط به برنج قهوه ای در زیر برای شما لیست شده است:

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن