برنج خارجی

برنج باسماتی چیست؟

نام برنج باسماتی ممکن است برای خیلی از افراد تازگی داشته باشد و نام آن را نشنیده باشند. در این مطلب به سراغ تاریخچه و توضیحاتی درباره این برنج خواهیم پرداخت. با بانک اطلاعاتی برنج همراه باشید.

برنج باسماتی یکی از انواع شناخته شده برنج در جهان است که دارای ویژگی دانه بلند و باریک و معطر بودن است . این برنج بیشتر در شبه قاره هند و بخش هایی از جنوب شرقی آسیا رشد میکند. بر اساس آمار ، هند بزرگ ترین صادر کننده این برنج است و بیش از ۶۵ درصد از بازار جهانی این برنج را در اختیار دارد. در مرتبه بعد کشور پاکستان است که ۳۵ درصد باقی مانده را تولید خواهد کرد.علاوه بر این کشور ها بسیاری از مناطق نیز این برنج کاشته میشود اما به عنوان مصرف داخلی مورد استفاده قرار میگیرد که میتوان به بنگلادش و نپال و … اشاره کرد.

برنج باسماتی چیست؟

تاریخچه و دلیل نامگذاری برنج باسماتی

برنج باسماتی دارای ریشه ای هندی است و نام آن به معنی معطر و خوش طعم است. برخی بر این باورند که این برنج به مدت قرن ها در شبه قاره هند کاشته میشد و تاجران هندی این برنج را به کشور هایی مانند ایران و کشورهای عربی صادر میکردند.

این برنج به دلیل خواص زیادی که دارد به عنوان یکی از بهترین برنج های جهان شناخته میشود. کلسترول کم ، ویتامین های زیاد و اسید های ضروری از مهم ترین خواص این برنج است.

این برنج در کشور های دیگر مانند آمریکا با اسمی دیگر نیز کاشته میشود و دارای انواع مخلتف در سراسر جهان است . اما بهترین نوع آن در کشور هند تولید میشود.

ویژگی های برنج باسماتی

این برنج دارای دانه هایی بلند و کشیده و دارای عطری بسیار مناسب است. در هنگام پخت ، این برنج دوبرابر دانه خام ری میدهد و بسیار بشقاب پسند است.

در مطالب دیگر به خواص و همچنین نوع پخت این برنج خواهیم پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن