برنج خارجی

برنج جاسمین ( یاسمین ) چیست؟

بعد از معرفی برنج های ایرانی به سراغ برنج های محبوب در سراسر جهان آمده ایم. برنج جاسمین یا یاسمین یکی از این انواع محبوب برنج در جهان است. در این مطلب از سایت بانک اطلاعاتی برنج با ما در معرفیاین برنج همراه باشید.

برنج جاسمین یک برنج دانه بلند و معطر است که معمولا در کشور هایی مانند تایلند ، لائوس ، کامبوج و جنوب ویتنام کاشته میشود.

دلیل نامگذاری این برنج معطر را رنگ آن دانسته اند که به مانند گل یاسمن سفید رنگ است.

برنج یاسمین جاسمین چیست؟

ویژگی های برنج جاسمین

این برنج دارای دانه ای کوتاه تر و عرض آن بیشتر از برنج باسماتی است ولی با این حال جزو برنج های دانه بلند محسوب میشود. از نظر رنگ نیز اشاره کردیم که همانند گل یاسمن سفید روشن است.

بعد از پخت ، این برنج مرطوب و نرم است  و عطر و طعمی شیرین دارد و دانه ها به هم چسبیده اند. به دلیل نشاسته زیادی که در این برنج وجود دارد به شما پیشنهاد میکنیم قبل از طبخ برنج آن را بشویید.

برنج سفید جاسمین ( یاسمین ) دارای شاخص گلیسمیک حدود ۶۹ تا ۸۰ است که میتوان گفت نسبتا بالاست و مصرف زیاد آن در یک وعده میتواند برای افراد دیابتی مشکلاتی را ایجاد کند(مصرف برنج در افراد دیابتی را بخوانید)

این برنج دارای دو نوع برنج سفید و قهوه ای است . در صورتی که این دو نوع برنج را در یک فروشگاه دیدید به شما پیشنهاد میکنیم به سراغ برنج قهوه ای بروید. نکته ای که درباره نوع قهوه ای این برنج وجود دارد فیبر زیاد آن است.

نگهداری از برنج جاسمین

شیوه نگهداری از برنج ها معمولا به یک صورت است. این برنج معطر بعد از چند ماه خاصیت عطری خود را از دست داده و به همین دلیل بسیاری از افراد اقدام به خرید این محصول در کیسه های کوچک میکنند.به شما هم پیشنهاد میکنیم برنج یاسمین را به صورت ماهیانه خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن